Ekologická omítka weber.pas aquaBalance

Nová fasádní omítka! WEBER.pas.aquaBalance,
již brzy u nás v eshopu!!!!

 

 

S novou omítkou weber.pas aquaBalance přichází další inovační krok firmy Weber. Tato nová omítka pomáhá předcházet nepříjemné situaci, že dříve přitažlivá plocha fasády je potažena nazelenalým závojem. V našich zeměpisných šířkách k takovým případům dochází stále častěji. 
 

Proti řasám a plísním přirozenými prostředky

 

Zákazník si pro své fasády přeje jediné: hospodárné řešení, které si podrží hezký vzhled co nejdéle. Kromě toho se vzrůstající důraz klade na používání ekologických šetrných materiálů. Weber.pas aquaBalance je progresivní technologie omítek, která tyto požadavky optimálně splňuje. 

 

Za intenzivnější napadení fasád řasami jsou odpovědné různé faktory. V průběhu globálního oteplování nabízí ve vzrůstající míře teplé letní měsíce a mírné, deštivé zimy, optimální životní podmínky pro mikroorganizmy. Podstatným přínosem je také pozitivní aspekt nižšího zatížení vzduchu a vody škodlivými látkami, neboť kyselé deště kdysi také řasám a plísním ztěžovaly přežití. Vedle toho hrají roli stavební podmínky. Základním předpokladem pro šíření řas a plísní na fasádách je vlhkost. Proto většina výrobců při ochraně povrchu stále sází na hydrofobní povrchové úpravy. Studie však dokládají, že vlhkost a kondenzační voda se právě na hydrofobních omítkách drží zvlášť dlouho. Nebezpečí napadení řasami se tím drasticky zvyšuje. K tomu, aby bylo možné problém dostat pod kontrolu, musí tyto omítky obsahovat biocidy – zdánlivě funkční kompromis, protože v prvních měsících mikroorganizmy spolehlivě usmrcuje. Přesto se již po relativně krátké době vodou rozpustné chemikálie začnou vymývat deštěm. Ochranná funkce se tak ztratí a biocidy se ukládají tam, kde již nechrání, ale naopak škodí – podzemních vodách. Data jsou alarmující. Každý rok se tímto způsobem do vodního oběhu dostávají tuny škodlivých chemikálií. Proto přísluší zvláštní význam volbě povrchu fasády. 

 

Povrch omítky weber.pas aquaBalance dokáže regulovat vlhkost. Po zvlhčení deštěm nebo rosou se znatelně rychleji vysouší, protože několikanásobně zvětšuje aktivní odpařovací plochu každé kapky vody. Nejjemnější kapilární póry navíc na přechodnou dobu přijímají přebytečnou vlhkost a při klesající vlhkosti ji ihned vrací zpátky do atmosféry. Vlhkostní režim fasády se udržuje v přirozené rovnováze, takže řasy a plísně zde nenaleznou živnou půdu a fasáda si po dlouhou dobu zachovává hezký vzhled. Vynecháním tenké biocidní konzervační vrstvy se z omítky weber.pas aquaBalance nevymývají žádné škodlivé látky

 

 

Argumenty, které přesvědčí: 

 

• Efektivnější a trvalejší ochrana před řasami a plísněmi.

 

• Materiál šetrný k životnímu prostředí díky inteligentní receptuře, proto může být bez tenké vrstvy biocidního konzervačního prostředku, který je spotřebováván při boji s mikroorganismy a také vymývání do okolního prostředí.

 

• Hospodárnosti je dosaženo mnohem delšími intervaly rekonstrukce.

 

• Prosté uspořádání: všechny barvy, všechny struktury.

 

• Reguluje vlhkost na povrchu fasády, rychle schne.

 

• Hezký vhled po delší dobu, samočisticí efekt.

 

• Prostá volba: materiál na minerální podkladní omítky a na všechny systémy weber.therm s povrchem s tenkovrstvými pastovitými omítkami. 


Publikováno: 18.02.2015

Specialista na zateplení
Nabízíme fasádní polystyren, materiál na zateplení fasády i realizaci. Bezkonkurenční ceny zateplení a fasádní polystyren.

Ebau


Copyright © 2015 IZOLTRADE s.r.o. Všechna práva vyhrazena.
Produkce Alistra.cz SEO stránek provádí společnost Alistra, s.r.o.