Zajistíme montáž.

Fasádní omítky Weber jsou jistou investicí do domu. Je však investicí, která se vyplácí. Následná úspora se projeví zejména z hlediska energetického, kdy nebude třeba vytápět či ochlazovat vnitřní prostory domu v takové míře, jako tomu bylo před tím, než jste si pořídili novou fasádu. Další výhodou, kterou shledáme po pořízení nové fasádní omítky, je menší hlučnost uvnitř domu, což ocení zejména obyvatelé domků na rušnějších místech měst. Nová fasádní omítka však také prospěje vzhledu Vašeho domu, který může vypadat téměř jako nový.

Nevyznáte se však ve výhodách a nevýhodách jednotlivých druhů omítek a potřebujete radu?
Kontaktujte nás - my Vám velice rádi poradíme.


V Českých Budějovicích a okolí provádíme montáž kontaktních zateplovacích fasádních systémů Weber.





Výhody jednotlivých druhů fasádní omítky

Fasádní omítky, které se v dnešní době na trhu běžně používají, se v základu dělí na omítky akrylátové, silikátové a silikonové. Omítky akrylátové jsou nejlevnějším, a proto také nejběžnějším, typem v současné době. Jejich výhoda je tedy cena, odolnost vůči vodě, pevnost a celková odolnost. Nevýhodou může být větší tendence k ušpinění z důvodu větší náchylnosti k uchytávání prachu a nižší prodyšnost. Dalším dnes používaným typem je omítka silikátová, která má výhodou v prodyšnosti, ale naopak není tak odolná proti vodě. Silikonová omítka je nejdražší z uvedených a cena odpovídá její kvalitě. Její výhodou jsou totiž jak prodyšnost, tak i odolnost vůči prachu a vodě. Smíšený typ, který dnes získává oblibu u uživatelů, je omítka silikon-silikátová. Ta je, jak název napovídá, směsí silikátové omítky s přídavkem silikonu. Její cena odpovídá vlastnostem a složení a nachází se tak někde mezi těmito dvěma. K tomu, abyste dosáhli zajímavého vzhledu fasády, slouží dekorativní omítka, která existuje ve všech výše zmíněných druzích. Firma Weber, jejíž produkty naleznete v našem e-shopu, nabízí tento druh omítky mimo jiných také. S její pomocí vykouzlíte z nudně vypadajícího objektu velmi zajímavou a působivou budovu.

  

Jak tedy postupovat při výběru?

Při výběru fasádní omítky je třeba zhodnotit výše uvedené výhody a nevýhody. Avšak je třeba brát v úvahu vlastnosti jednotlivých druhů omítek také v souvislosti s typem podkladu objektu, jeho současným stavem a vlastnostmi tak, aby mohla po aplikaci mít omítka požadované a výrobcem slibované vlastnosti. Úpravě a čistotě povrchu, na který chceme omítku aplikovat, musíme tedy věnovat značnou pozornost.


Publikováno: 18.02.2015

EBAU.cz - specialista Weber
Nabízíme kompletní materiál na zateplení fasády včetně realizace.

Ebau


Copyright © 2015 IZOLTRADE s.r.o. Všechna práva vyhrazena.
Produkce Alistra.cz SEO stránek provádí společnost Alistra, s.r.o.